понеділок, 19 лютого 2024 р.

Заняття школи педагогічної майстерності "Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд"

 

Заняття школи педагогічної майстерності "Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд"

15 лютого 2024 року відбулося заняття школи педагогічної майстерності для вчителів "Захисту України", керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю "Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд". Тема заняття: "Сучасні військові технології та засоби ураження", де модератором був методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Борис Волянюк.

На початку заходу, що пройшов в дистанційному форматі, учасників тепло привітала в.о. заступника директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Магера та презентувала виклад питання "Підготовка громадян України до національного спротиву: завдання та обов'язок кожного свідомого українця", окреслила завдання та завершила свій виступ словами генерала Валерія Залужного: "Ми хочемо отримати велику кількість патріотично вмотивованих громадян, які за короткий термін можуть взяти в руки зброю і завдати противнику таких втрат, що змусять того відмовитися від подальших бойових дій…"

Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Борис Волянюк висвітлив завдання і зміст теми 5 розділу 5 навчальної програми предмета "Захист України" від 2023 р. у "Аспектах вивчення теми "Сучасні військові технології та засоби ураження " програми предмета "Захист України" в реаліях сьогодення", звернувши увагу присутніх на тому, що у Міністерстві освіти і науки України планують навчити дітей керувати дронами. Для цього педагоги теж пройдуть відповідне навчання. А для міжшкільних ресурсних центрів будуть закуповувати не професійні FPV-дрони, а простіші й дешевші моделі, які літають на меншу відстань, але виконують ті самі функції.  За словами заступника міністра освіти і науки України Андрія Сташківа:“… учні можуть навчитися ним керувати, розуміючи суть управління дронами. Та “Ми навіть зупиняємо конкурс підручників із “Захисту України”, тому що хочемо зробити нову програму й відповідно до неї розробляти новий підручник”.

Василь Гайда, методист відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури, доктор філософії, розкрив на прикладі дитячого квадрокоптера  питання "Безпілотні літальні апарати: загальна будова, фізичні основи та їх практичне використання" та показав принцип керування цим літальним апаратом в реальному часі і обстановці  сховища інституту, так як була повітряна тривога і захід проводився у захисній споруді.

Демонстрував керування дитячим дроном Олег Миць, фахівець лабораторії STEM-освіти ТОКІППО, учасник бойових дій, розповівши і про "Різновиди та тактику застосування дронів різних типів в умовах загальновійськового бою".

Ділився з вчителями предмета "Захист України" та керівниками гуртків і курсів за вибором військово-патріотичного профілю із полігону своїми практичними порадами використання дронів в освітньому процесі закладу освіти керівник гуртка станції юних техніків м. Тернополя Володимир Наконечний, хоча через повітряну тривогу йому не було змоги продемонструвати льотні можливості дронів.

На завершення заняття школи педагогічної майстерності для вчителів "Захисту України", керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю "Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд" були прийняті методичні рекомендації щодо покращення організації та проведення  уроків, занять гуртків та заходів військово-патріотичного виховання.

Висловлюємо подяку героїчним Силам оборони України за мужність і стійкість у боротьбі проти кремлівських окупантів та можливість провести цей захід, бажаємо їм Божої опіки, здоров'я, сили і витримки; доповідачам ‒ за цікаві і змістовні напрацювання, їх донесення присутнім; всім учасникам ‒ за участь у цьому занятті та створення відповідної ділової атмосфери.










Немає коментарів:

Дописати коментар

Заняття школи педмайстерності «Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд»

  Заняття школи педмайстерності «Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд»    18 квітня 2024  року  відбулося заняття школи педагог...