пʼятницю, 18 серпня 2023 р.

"Захист України" – шкільний предмет

 

"Захист України" – шкільний предмет

    17 серпня  2023 р. у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти у рамках Серпневих методичних студій «Науково-методичний  супровід  сталого безперервного  розвитку  освіти  Тернопільщини:  відповідаємо  на  потреби, долаємо виклики, формуємо потенціал» відбулася у дистанційному режимі обласна предметна методична студія "Організаційно-методичні особливості вивчення предмета "Захист України" у 2023-2024 навчальному році в контексті вимог сьогодення" для консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників та відповідальних за викладання предмета "Захист України" в територіальних громадах.

    Одним із обов’язкових елементів державності країни, атрибутом її самостійності, суверенітету, а також суб’єктом міжнародного життя є Збройні Сили, які виконують одну з найголовніших функцій держави – захисну.

    Готовність Збройних сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від її особового складу, зокрема підготовленості молоді до проходження військової служби. Основою підготовки громадян України до національного спротиву є їх загальновійськова підготовка, що поділена на початкову та базову. Стаття 6 Закону України "Про основи національного спротиву" визначає: "Початкова підготовка організовується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, разом з Міністерством оборони України та проводиться в закладах загальної середньої освіти".

     Заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталя Волощук вітала учасників зустрічі, звернула увагу на Довідку за результатами вивчення питання  щодо організації освітнього процесу з предмета "Захист України" у закладах загальної середньої освіти області, опрацювання рекомендацій цього вивчення, запросивши на сайт Державної служби якості освіти України.

    Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Борис Волянюк презентував "Організаційні моменти та методичний супровід реалізації програми предмета "Захисту України" у закладах загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році", методичні рекомендації практичного здійснення, акцентував на ключових моментах навчальної програми предмета рівня стандарту та пропонованих її точкових змінах, які вносить сьогодні життя – реалії бойових дій повномасштабного вторгнення орди московитів в Україну, та був модератором цього методичного заходу.

   Василь Гайда, методист відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури, доктор філософії висвітлив учасникам  студій вирішення проблеми "Реалізація навчальної програми "Захисту України" засобами STEM-освіти", адже робототехніка, використання БПЛА, дронів та ін. потужно входить в орбіту військового компоненту.

   У цьому 2023-2024 н.р. найважливішим є дотримання в умовах воєнного стану безпечних умов освітнього процесу з особливістю виникнення ймовірних ситуацій. Формування безпечного фізичного простору для перебування учнів та працівників у закладі освіти розкрив у презентації Олег Колодійчук, методист відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури,  кандидат педагогічних наук, а методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Василь Трофимчук поділився своїм баченням і матеріалами з безпеки людини, збереження її життя і здоров'я.

   Здобувачам освіти зараз дуже складно, адже вони, з однієї сторони, уже розуміють,  що  відбувається,  а, з іншої, їм  ще бракує  достатнього  життєвого  досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями. "Психологічний супровід учасників освітнього процесу в час воєнного стану" – тема виступу Надії Мерени, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи, адже психологічна стійкість – важливий аспект сьогодення: і для дітей, і для педагогів та батьків.

   Своїми враженнями про конкурс "Вчитель року" як один із шляхів  зростання професійної майстерності вчителя предмета "Захисту України" поділився Василь Мазур, вчитель Магдалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені родини Голоядів Скалатської ТГ Тернопільського району, переможець обласного етапу освітянського змагу у номінації "Захист України – 2023" і закликав не боятися, а сміливіше брати в них участь.

   На завершення методичних студій були підведені підсумки з рекомендаціями для успішного вирішення завдань вивчення предмета у цьому навчальному році.

   Висловлюємо щиру подяку нашим захисникам і захисницям –  героїчним Збройним   Силам України за можливість проведення заходу, виступаючим за чіткі, змістовні і аргументовані доповіді, всім учасникам за цю сприятливу атмосферу проведення і бажаємо всім-всім сили, витримки, Божої опіки і ласки та ПЕРЕМОГИ!!!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Завершальний етап вивчення предмета "Захист України"

Завершальний етап вивчення предмета "Захист України"     Для встановлення єдиних вимог та створення безпечних умов для організації...