пʼятниця, 21 квітня 2023 р.

Практична складова цивільного захисту в умовах сьогодення

 

Практична складова цивільного захисту в умовах сьогодення

20 квітня 2023 р. у дистанційній формі з метою обговорення змін у програмі предмета "Захист України" з розділу "Цивільний захист", обміну досвідом роботи  та вдосконалення практичних навиків та прийомів організації роботи  в умовах воєнного стану; розвитку творчого потенціалу педагогів у сучасному освітньому процесі відбулося заняття школи педагогічної майстерності для вчителів "Захисту України", керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю на тему "Практична складова цивільного захисту в умовах сьогодення".

Відкрила цей захід в.о. заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО Тетяна Магера, яка тепло привітала учасників від дирекції інституту та висвітлила питання "Національно-патріотичне виховання як компонент безпеки", доповнивши свій виступ тематичною презентацією і побажаннями успішної роботи у безпечному освітньому середовищі, в якому наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю учнів, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримання права і норми фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника навчально-виховного процесу.

Особлива безпека людини – це Божий захист! Після повномасштабного вторгнення московитів в Україну особливу важливість і чільне місце посідає морально-духовна підтримка наших воїнів – робота капеланів.  О. Євген Флиста, молодший лейтенант капеланської служби 105-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України, поділився потребою України у священниках на передовій, навчання релігійних звичаїв, проведенням духовно-морального супроводу військовослужбовців,  зокрема в зоні бойових дій, де він  сьогодні перебуває, та своїми планами обміну досвідом роботи з капеланами інших країн. Лейтмотивом виступу випускника першого випуску військових капеланів о. Євгена був заклик про необхідність кожного сприяти підтримці нашого війська, а отже обороноздатності держави. Сьогодні Збройні Сили України мужньо ведуть героїчну оборону від багаточисельнішої хижої кремлівської орди. На жаль, ми втрачаємо своїх героїв. Хвилиною мовчання учасники освітянського форуму вшанували пам'ять в минулому нашого вчителя предмета "Захист України" Олега Барни.

Ведучий заняття школи педагогічної майстерності для вчителів "Захисту України", керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю Борис Волянюк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, звернув увагу присутніх на "вивчення розділу "Основи цивільного захисту" на заняттях предмета "Захист України" у закладах освіти", зокрема на змінах у новій програмі предмета, акцентував увагу на безпеці учасників освітнього процесу, особливо під час навчально-польових зборів (навчально-тренувальних занять) – завершального етапу вивчення "Захисту України", роззосередження одинадцятикласників закладів освіти для безпечного проведення навчальних стрільб з бойової автоматичної зброї на полігонах області.

Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Василь Трофимчук, висвітлюючи питання "Класи безпеки і захист учасників освітнього процесу закладу освіти в сучасних умовах", довів присутнім нормативно-правові документи та наголосив на практичному використанні положень цих документів, показав презентацію та дав інтернет-посилання на ресурс з даного питання.

Заняття завершилося відповідями на запитання та рекомендаціями, пройшло в конструктивному руслі, за що щира подяка доповідачам за цікаві і змістовні виступи та всім учасникам за ділову, творчу атмосферу. Бережіть себе і оточуючих. Хай береже вас Господь!
Немає коментарів:

Дописати коментар

8 травня

  8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні ци...